اخبار

بزرگترین پذیرنده‌های بیت‌کوین – بخش اول

 

اینترنت نیروی اصلی کاهش دهنده نقش دولت‌ها خواهد بود. چیزی که هم‌اکنون وجود ندارد ولی به زودی توسعه خواهد آمد یک ارز دیجیتال قابل اطمینان است.

این سخن پروفسور میلتون فریدمن – برنده نوبل اقتصاد – در سال ۱۹۹۹ است. ۱۰ سال بعد از این گفته بیت‌کوین توسط ساتوشی ناکاموتو متولد شد.

هر چه قیمت بیت‌کوین بالاتر می‌رود، رسانه‌ها بیشتر به آن توجه می‌کنند. و هرچه برد رسانه‌ای ارزهای دیجیتال بیشتر می‌شود، افراد بیشتری از آن آگاه می‌شوند و درخواست جامعه نسبت به آن بالاتر می‌رود که خود باعث افزایش قیمت بیت‌کوین است. در این بین کارمزد اندک بیت‌کوین را برای کسب‌وکارها بسیار جذاب کرده‌است. در ادامه با تعدادی از بزرگترین کسب‌وکارهایی که بیت‌کوین را به رسمیت شناخته و از آن استفاده‌می‌کنند آشنا خواهیم شد.

Virgin Galactic

ویرجین گلکتیک که شرکتی با هدف مسافرت‌های فضایی است، از سال ۲۰۱۳ اقدام به قبول بیت‌کوین کرده‌است. این شرکت از زیر مجموعه‌های گروه ویرجین است که شرکت‌های بزرگی Virgin Airline و Virgin Mobile را دارا است.

Overstock.com

این وب‌سایت اقدام به فروش‌ کالاهای مازاد و بازگشت داده‌شده دیگر فروشگاه‌ها با پایین‌ترین قیمت بازار می‌کند. از ژانویه ۲۰۱۴ امکان پرداخت با استفاده از بیت‌کوین و با همکاری CoinBase توسط این سایت فراهم شد. در سال ۲۰۱۶ این شرکت اقدام به فروش بر روی بلاک‌چین tZero کرده است.

TigerDirect

تایگر دایرکت، یک خرده‌فورش آنلاین لوازم الکترونیکی است که در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد بیش از ۱ میلیون دلار کالا را با استفاده از بیت‌کوین به‌فروش رسانده است.

Dish Network

Dish Network یکی از بزرگترین و فعال‌ترین شرکت‌های حوزه تلویزیون ماهواره‌ای است. این شرکت نیز از API‌های CoinBase برای پردازش پرداخت‌های بیت‌کوین استفاده می‌کند.

Expedia.com

شرکت اکسپدیا یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سیستم‌های رزو هتل و پرواز را در دنیا داراست. از سال ۲۰۱۴ این شرکت اقدام به پذیرش بیت‌کوین کرد، هرچند از این مورد تنها برای رزرو هتل می‌توان استفاده نمود و امکان پرداخت هزینه پرواز با استفاده از بیت‌کوین میسر نیست. البته پیش از اکسپدیا وب‌سایت CheapAir.com به عنوان اولین پذیرنده بیت‌کوین در حوزه حمل‌ونقل وارد عمل شده‌بود.

Newegg.com

این وب‌سایت که به‌عنوان یک خرده‌فروش فعال است، از API شرکت BitPay استفاده می‌نماید تا به محض دریافت بیت‌کوین آن‌را به دلار تبدیل نماید. هرچند به‌عنوان یکی از پذیرنده‌های اصلی، اقدامات جالبی از جمله تخفیف ۱۰٪ی برای پرداخت با ‌بیت‌کوین در سال ۲۰۱۴ یا جمعه سیاه بیت‌کون نیز برقرار کرده‌است.

Microsoft

از دسامبر ۲۰۱۴ کاربران ماکروسافت می‌توانستند بیت‌کوین را به حساب خود اضافه نماید و با استفاده از آن اقدام به خرید بازی، فیلم و برنامه‌های ویندوز و Xbox نمایند. ماکروسافت نیز از API شرکت BitPay برای این منظور استفاده می‌نماید.

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن